تفاوت ماساژهای ریلکسی و ماساژهای درمانی

17 اسفند 1395
نویسنده :  

تفاوت ماساژهای ریلکسی و ماساژهای درمانی در چیست؟

شما یا مخاطب آموزش ماساژ هستید یا اینکه قصد دارید برای دریافت ماساژ به یک ماسور مورد اعتماد و کاربلد مراجعه کنید.شاید شما هم وقتی تصمیم به

کسب اطلاعات در مورد ماساژ می نمایید این دو کلمه را می شنوید:

ماساژ ریلکسی ، ماساژ درمانی

خب حالا کمی گیج شدید که آیا واقعا ماساژ مورد نظر شما ریلکسی هست یا درمانی؟اگر قصد دارید ماساژ ریلکسی بگیرید آیا ماساژ حتما با روغن اجرا شود یا سبک های درمانی هم مناسب من هست.

واقعیت این هست که ماساژ ها اینگونه تقسیم بندی نمیشوند.بلکه براساس سبک و مدل اجرا دارای تفاوت هایی هستند که وجه تمایزشان است.بهتر است از این پس این دو واژه را فراموش کنیم و ماساژ را با سبک ان معرفی کنیم.یعنی تعریفی دقیق و جامع از سبک مورد نظرمون یاد بگیریم و سپس ببینیم آیا واقعا اون چیزی هست که دنبالش بوده ایم؟

آموزش ماساژ درمانی
ماساژ

ماساژ دارای سبک های مختلفی است.هر سبک نحوه اجرای تکنیک هایش متفاوت است و گاهی سبک هایی نیز داریم که تکنیک هاشون خیلی بهم شباهت دارند.

خصوصیات ماساژ ریلکسی را بشناسیم:

ماساژ ریلکسی معمولا به ماساژهایی گفته می شود که سطح فشار دست روی آنها در سطح پوست است اما خیلی مواقع همین فشار کم باعث بهبود بیماریهایی نیز می شود. پس با جدیت تمام نمی توانیم بگوییم که این تعریف درست می باشد.از دیگاه دیگر ماساژ بر روی پوست معمولا با الزامات علمی مرتبط با آناتومی و فیزیولوژی اجرا می شود و دخیل نمودن همین دو مورد که پایه و اساس علم ماساژ هستند باعث می شود ماساژ را درمانی جلوه دهند.

ماساژهای ریلکسی رو معمولا به اشتباه ماساژهای با روغن می نامند.روغن فقط یک تسهیل کننده حرکت دست روی پوست است و نه بیشتر.هر چند دیدگاه هایی مبنی بر خواص روغن ها وجود دارد و منکر آن نیستيم اما کار اصلی رو دست و اصول ماساژ انجام می دهد.

پس ماساژ درمانی چگونه اجرا می شود؟

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی معمولا با نظر پزشک اجرا می شود و ماسور فقط همکار است. ماساژ یک علم فرار است و به یک کتاب و دو کتاب خلاصه نمی شود چه برسه به یک کلاس دو سه روزه الی سی روزه

ماساژ های درمانی معمولا بر سطحی فراتر از پوست(عضله،مفاصل و ...) کار می کنند و حتما تکنیک های مورد استفاده در ان به مشکل بیمار بستگی دارد.غالبا ماساژهای درمانی در چندین جلسه 20 تا 40 دقیقه برنامه ریزی می شوند.

ماساژهای درمانی می توانند از روی لباس اجرا شوند و یا بدون لباس.

ماساژور چون مستقیم بر روی بدن اثر گذاری دارد در صورت فشار بیش از حد یا اجرای یک تکنیک غلط می تواند ماساژ گیرنده را راهی دیار باقی نیز نماید.

پس شوخی نیست.حتما باید پشت صحنه جلسه ماساژ از شرایط بیمار آگاهي داشته باشید.
بیماری را بشناسید.تکنیک های مورد استفاده را به خوبی اجرا نمایید و مهم تر از همه بدانید آیا واقعا ماساژ به درد فرد خواهد خورد.

تفاوت ماساژهای ریلکسی و ماساژهای درمانی در چیست؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر بعنوان میهمان

پیوست ها

به این مطلب امتیاز دهید :
0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد
  • تهران - سهروردی شمالی - پایین تر از هویزه - کوچه نیکوقدم - پلاک 8 - واحد 2
  • 02188517535
  • 02188500286
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

QR کد

 

 کد را با موبایل اسکن و ذخیره نمایید

ارسال پیام

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
شروع ثبت نام دوره های آموزشی هم اینک با ظرفیت محدود با مدرک فنی حرفه ای آغاز شد     ثبت نام!